Jak už jsme nastínili, vlivem různých typů studených pěn musíte zhodnotit, co vám bude více vyhovovat, neboť každý z nás vyžaduje zcela individuální podmínky. Lze však uvést pár obecných rad, kterými se můžete při výběr matrace ze studené pěny řídit.

Čím více materiálů matrace obsahuje, je v něm méně vzduchu, a tím pádem je hustota pěny vyšší a matrace kvalitnější. V případě, že je jádro matrace vyrobeno ze studené pěny o vyšší objemové hmotnosti, pak lze předpokládat delší životnost matrace. U povrchových vrstev znamená vyšší hustota pěny lepší tvarovou stálost. To znamená, že matrace lépe drží tvar a je odolnější proti deformacím. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena materiálu, tudíž i samotné matrace, stejně tomu bývá u latexových matrací.

Kvalitní matraci poznáte jednoduše tak, že hustota použitých pěn na ložných plochám bude vyšší než 30 kg/m3 a jádro matrace bude tvořeno HR pěnou o hustotě min. 35 kg/m3. Zde je rovněž brát na zřetel, zda vám vyhovuje měkčí či tvrdší povrch. V případě, že dáváte přednost tvrdší matrace, hledejte modely s objemovou hmotností vyšší než 50 kg/m3.

3 tipy na ty NEJ matrace ze studené pěny

Pokud uvažujete o koupi matrace ze studené pěny, vybrali jsme pro vás 3 vysoce kvalitní modely, jež by mohly uspokojit vaše potřeby.

Zdravotní matrace SABINA KOKOS disponuje tvrdší a měkčí ložnou plochou. Skládá ze značkových studených pěn Eurofoam® dosahující vysokých ortopedických vlastností, mezi které je vložena přírodní kokosová deska. Ta zvyšuje ortopedické vlastnosti a zajišťuje odvod vlhkosti.

Luxusní, oblíbená a žádaná matrace TAMARA HR nabízí vysokovou kvalitu. Ložné plochy tvoří profilovaná deska ze studené pěny o hustotě 43kg/m3 a plně flexibilní pěna o hustotě 25 kg/m3. Jádro se skládá ze sedmizónových taštičkových pružin a silná kokoslatexová deska.

LAURA MAXI HR ze studené pěny je také tvořena 3 pěnami: 7cm vysokou profilovánou studenou pěnou 38kg/m3 s tvrdostí H3 – růžová strana, 10cm vysoce komfortní pěnou 30kg/m3 a 7cm vysokou profilovanou studenou pěnou 36kg/m3 s tvrdostí H2 – šedá strana. Tato ortopedická matrace nabízí střední tvrdost H2/H3.