Studená pěna přináší mnoho výhod, proto tento materiál nahrazuje stále častěji klasickou pěnu (PUR). Shrňme si, které to jsou v následujících bodech, a zjistěte, proč právě tyto matrace mohou být skvělou volbou pro zdravý a dokonalý spánek.

Komfortní podpora pro tělo

Matrace ze studené pěny mají vynikající ortopedické vlastnosti. Dovedou se dobře přizpůsobit tvaru těla a poskytují vhodnou podporu pro krk i páteř. V jakékoliv poloze vám poskytnou ideální komfort. Jsou zárukou kvalitního spánku, během kterého nedojde k žádným otlakům, které by mohly omezit krevní oběh. Matrace vyrobené ze studené pěny výborně regulují teplotu – v létě chladí a v zimě hřejí.

Vysoká pružnost a stálost

Vynikají rovněž vysokou pružností a stálostí. Po stlačení se matrace rychle vrátí do původního tvaru. Jsou tvarově stálé a vyznačují se dlouhou životností. HR pěna byla podrobena intenzivním zátěžovým testům, které neukázaly známky tvrdnutí, změknutí či změna tvaru.

Dokonalé odvětrávání

Matrace ze studené pěny poskytují dobré větrání. Buněčná struktura je otevřená a propojení buněk umožňuje rychlejší odvětrávání. Absorbovaná vlhkost (pot) je perfektně odváděna, čímž může kůže volně dýchat. Roztočům a jiným mikroorganismům, včetně plísní, se dobře daří právě ve vlhkém prostředí. Díky vyšší propustnosti vzduchu a prodyšnosti se omezuje jejich výskyt, což je skvělou zprávou především pro alergiky. Matrace zajišťuje výbornou dlouhodobou hygienu lůžka.

Různá tuhost

Výhodou tohoto materiálu je možnost vyrobit HR pěnu o různé hustotě. Takto lze zkombinovat různé druhy pěn s rozdílnými hustotami i odporem vůči stlačení. Pokryje se mnohem širší spektrum matrací s různorodými vlastnostmi, takže si vybere opravdu každý zákazník. Matrace ze studené pěny patří ke středně tuhým a tvrdším matracím. Lze je také různě profilovat a vyřezávat. Matrace se vyrábějí jako 5 – 7 zónové, přičemž každá zóna může mít jiné tvarování, případně jinou tuhost a je určena pro zatížení jiné části těla.

Ideální pro dvojpostele a osoby s vyšší hmotností

Jelikož každému vyhovuje jiná tvrdost, je matrace ze studené pěny ideální volbou pro páry do dvojpostele. Každý si vybere ložnou plochu, jež mu nebo jí více vyhovuje. Studená pěna je vhodná i do postelí o velkých rozměrech také proto, že nepřenáší vlnění. Z tohoto materiálu se rovněž vyrábí matrace s vyšší nosností, která u některých modelů dosahuje až 150 kg.

Jaké jsou nevýhody latexových matrací?

Každá věc má své pro i proti, takže abychom byli objektivní, je třeba zmínit i stinné stránky.

Vyšší pořizovací cena

Matrace ze studené pěny se řadí do vyšší kvalitativní kategorie, což bývá vykoupeno vyšší pořizovací cenou. Jelikož se HR pěna jen tak neproleží, především pak matrace o vyšší hustotě, předpokladem je vyšší životnost, takže se investice do nákupu kvalitního modelu vyplatí.